Totalizators – traki skaitļi un fakti.

Derībās viss grozās par un ap skaitļiem – ienākumiem, izdevumiem, iespējām, procentiem, statistiku un tamlīdzīgi. Šie visi aspekti mijiedarbojoties, piemēram, Lielbritānijā bukmeikeriem sniedz ienākumus teju 14 miljardu mārciņu apmērā gadā. Regulāri. Spējat iedomāties kāda ir faktiskā naudas summa, kas tiek apgrozīta šajā sfērā?

Neiedomājami, turklāt, šī summa aug ar katru gadu. Totalizatori, derību slēgšana un likmes civilizācija pazīst jau daudzus tūkstošu gadu, taču, visos laikos nav bijusi tāda kā mūsdienās. No 16. gadsimta ļoti populāri ir likt likmes uz zirgu skriešanās sacīkstēm, un savas pozīcijas šis sporta veids nezaudēja vairākus simtus gadu. Pie mums, hipodromi ir sastopami ar vien retāk un tautā iemīļotākie sporta veidi uz kuriem likt likmes ir futbols, hokejs, amerikāņu futbols un tamlīdzīgi.

Tikai pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados totalizators kļuva tāds, kādu to pazīstam mūsdienās.

 

Skaitļi.

Ja pirms interneta ienākšanas mūsu ikdienā, bukmeikeriem šķita, ka nav iespējams vēl labāk veikties savā biznesā, tad ienākot globālajam tīmeklim teju ik katrā namā visā pasaulē, domas noteikti mainījās, jo tas pavēra durvis uz visu pasauli, kas nozīmē – vairāk klientu un ienākumu. Azartspēļu sfēra ir stingrā likuma varā visā pasaulē un atļauju veikt šāda veida komercdarbību vērtē ļoti strikti. Piemēram, Rīgā jaunas azartspēļu licences tiek izdotas ļoti reti, tieši tādēļ tirgus ir sadalīts starp esošajiem darboņiem un jauniem tikt šajā tirgus nišā ir praktiski neiespējami. Ļoti liels procentuāls skaits bukmeikeru ir reģistrēti Apvienotajā Karalistē, Maltā un vai kādā no vietām, kas tiek dēvētas par nodokļu paradīzēm. Protams, ir arī Latvijā reģistrēti komersanti, taču daudzi no tiem ir meitas uzņēmumi kādai lielākai nozares haizivij.

Populārākie sporta veidi.

Pavisam noteikti pats populārākais sporta veids, uz kuru tiek liktas likmes un slēgtas derības, visā pasaulē ir futbols. Patiesībā liela daļa no bukmeikeru nozares ieņēmumiem nāk tieši no tām likmēm, kas liktas uz futbolu. Otrā vietā ierindojas zirgu skriešanās sacīkstes, kas Latvijā ir absolūti nepopulārs, ber citur pasaulē viens no vērtīgākajiem sporta veidiem. Pēc tam seko teniss, un interesants apvienojums no suņu skriešanās sacīkstēm, golfa un kriketa. Šie pēdējie trīs minētie sporta veidi visi ir vienlīdz populāri un ieņem trešo pozīciju.