Toksisko sadzīves tīrīšanas veidu veidi
Cienijamie mūsu vietnes apmeklētāji!
Toksisko sadzīves tīrīšanas veidu veidi
Toksiskās ķīmiskās vielas tradicionālajos sadzīves tīrīšanas līdzekļos atšķiras atkarībā no smaguma pakāpes – no akūtas (tūlītējas) bīstamības, piemēram, ādas vai elpošanas problēmām, ķīmiskiem apdegumiem vai ūdeņainām acīm līdz hroniskām (ilgtermiņa) briesmām, piemēram, vēzim, auglības problēmām, ADHD, apdraudētajai imūnsistēmai.
Mājsaimniecības sūcēji, no kuriem jāizvairās
Gaisa atsvaidzinātāji
Smaržvielas (pat tās, kuras iezīmētas bez sasalšanas) var izraisīt astmu un alerģijas. Apkārtējās vides darba grupa (EWG) pārskatīja 2000 mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļus 2012. gadā un konstatēja, ka 53% tīrīšanas līdzekļu satur sastāvdaļas, kas ir kaitīgas plaušām, un 22% tīrīšanas līdzekļu satur ķīmiskās vielas, kas, iespējams, izraisa astmu citos veselīgos cilvēkos.
Auduma mīkstinātāji un žāvēšanas skapji
Smaržas un citas sastāvdaļas, ko izmanto, lai tās iegūtu, var izraisīt astmu, alerģiju vai plaušu iekaisumu.
Tīrīšanas līdzekļi ar mākslīgām smaržvielām
Nacionālais darba drošības un veselības institūts ir noskaidrojis, ka viena trešdaļa smaržas nozarē izmantoto vielas kuras ir toksiskas, tomēr, ņemot vērā, ka šīm smaržvielām izmantotās formulas ir komercnoslēpumi, uzņēmumiem nav pienākuma atklāt izmantotās sastāvdaļas.
Antibakteriālie līdzekļi
Sastāvdaļas, ko izmanto, lai nogalinātu baktērijas , var veicināt zāļu rezistentu veidošanos.
Korozīvie kanalizācijas tīrīšanas līdzekļi, krāsns tīrītāji un tualetes podu tīrīšanas līdzekļi
Tie ir visbiežāk bīstamie tīrīšanas līdzekļi tirgū. Šajos tīrīšanas līdzekļos esošās sastāvdaļas var izraisīt smagus apdegumus uz ādas un acīm vai, ja to barības vadā.
Balinātājs un amonjaks
Atsevišķi šie tīrīšanas līdzekļi rada tvaikus ar augstu akūto toksicitāti acīm, degunu, rīkli un plaušām, un tos nedrīkst lietot cilvēki ar astmas vai plaušu problēmām. Izmantojot kopā, šie produkti rada toksisku gāzi, kas var izraisīt nopietnus plaušu bojājumus.
Produkti ` SUD` sastāvā (šampūns, šķidrās ziepes, burbuļvanna, veļas mazgāšanas līdzeklis)
Sastāvdaļas, piemēram, dioksāns, dietanolamīns (DEA), trietanolamīns (TEA), nātrija laureta sulfāts, PEG savienojumi ir zināmi kancerogēni, kas saistīti ar orgānu toksicitāti.
Tagad jūs zināt vairāk par tīrīšanas veidiem, kas ir šajā brīdi. Uzziniet vairāk, apmeklējot mūsu citas sadaļas!