Spilgtākie sporta notikumi 2019

Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. Līdz šim 2019.gads mums ir dāvājis iespēju vērot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , nupat notika Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā tika organizēts Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet jau maijā visu Latviju pāršalks hokeja atbalstītāju saukļu vilnis, jo gaidāms Pasaules čempionāts hokejā.

Vēl viens pamatīgs notikums, kurš noteikti pievilinās daudzu līdzjutēju uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kura komanda vedīs mājās UEFA čempiona kausu? Tikmēr tepat Latvijā norisināsies Latvijas čempionāts šahā.

Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līgā. Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādīja vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai. Par godu šiem visiem notikumiem popularitāti gūst arī sporta totalizators.

Šī gada 1.jūnijā noslēgsies 64.UEFA čempionu līga. Spēle risināsies Madridē, Spānijā. Komanda, kas saņems šī gada čempionu titulu, automātiski saņems vietu UEFA Superkausā, lai cīnītos ar 2020.gada čempioniem. UEFA čempionu līgas 2019 kvalifikācijas spēles risinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, savukārt fināla spēles – 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.

Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Latvija ir Starptautiskās hokeja federācijas dalībniece jau kopš 1931.gada. Pasaules čempionāts hokejā iesākumā norisinājās kā daļa no olimpiskajām spēlēm, tā tas tika organizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.

Pasaules čempionāts hokejā 2019  ,kā pierasts, notiks maijā, šoreiz no 10. līdz 26.maijam. Tas norisināsies Slovākijā, divās pilsētās – Košicē un Bratislavā. Visiem par izbrīnu, pēc ļoti ilgas prombūtnes elites A grupā atkal redzēsim Lielbritānijas izlasi. Fanu braucieni no Latvijas uz Slovākiju tiek jau organizēti . Šogad Pasaules čempionātā Latvijas izlase spēlēs pret  komandām no Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Austrijas un Itālijas. Latvijas izlasi sagaida spraiga cīņa ar apakšgrupas komandām, kuru starpā ir arī čempioni. Cerēsim, ka mūsu fanu atbalsts palīdzēs komandai veiksmīgi piedalīties Pasaules čempionātā hokejā 2019!