Māju tīrīšana senos laikos

Cienījamie mūsu vietnes apmeklētāji!

Šajā sadaļā jūs iepazīsies ar iepriekšējo paaudžu tīrīšanās tehnoloģijām. Jūs arī uzzināsiet nedaudz jaunu informāciju no vēstures.

Mezopotāmija

Pirms bija gandrīz jebkura tehnoloģija, kas varētu palīdzēt ar ikdienas tīrīšanu, pastāvēja sena civilizācija, kas pieauga neticami radoši, lai saglabātu tīrību. Senās Mezopotāmijas biedrība iztērēja dzīvojamās telpas ar lauksaimniecības ražas blakusproduktiem. Ņemot salmus un citus nederīgus materiālus, tos ieliek kopā ar nūju un uzcēla nelielu slotu. Kaut arī daudzi no mūsdienu tehnoloģiski progresīvajām slotiņām, senie ļaudis varēja netraucēt savas mājas ar savu jauno rīku.

Grieķi un romieši

Ne tikai Mezopotāmieši, kas bija gatavi savās mājās tīrītu ar primitīviem tīrīšanas līdzekļiem. Grieķi un romieši ļoti lepojās ar savu spēju uzturēt tīrību, jo tas uzlaboja viņu priekšstatu par pārākumu Vidusjūras reģionā un pazīstamajā pasaulē. Lai gan senās Mezopotāmijas kultūrās parasti bija zāles vai netīrumi, daudzas Grieķijas un Romas ēkas bija izgatavotas no akmens un tai bija nepieciešama papildu uzmanība.

Akmens tīrīšana legionā

Par laimi seno grieķu un romiešu valdniekiem bija daudz vergu, kas varēja mazgāt ar akmeni un saglabāt ēku tīru. Šo vergu leģioni tika izmantoti ikdienā, lai noņemtu netīrumus.

Jāatzīmē, ka māju tīrīšana senos laikos bija ievērojami atšķirīga no tā, kas ir šodien. Bez tehnoloģijām bija grūtāk saglabāt tādu pašu higiēnas līmeni, kādu pašlaik mēs uzskatām par pašsaprotamu. Pat ar vergiem un primitīvām slotām senās tautas bija neticami netīras, salīdzinot ar mūsdienu indivīdiem.

Organizēt un seno māju

Līdzīgi kā mūsdienu mājās, senatnīgajām tautām bija jādara vairāk, nekā tikai tīrīt savas mājas. Lielākajai daļai no viņiem vajadzēja organizēt daudzas lietas arī viņu mājām. Senās kultūrās bieži bija tirdzniecībās tālu mājām. Veco māju organizēšana bija sarežģīts uzdevums, jo mēbeles bija daudz mazākas nekā mūsdienās. Tādēļ telpa bija karsta prece, tāpēc plaukti bieži vien tika izgatavoti kā sienas paplašinājums. Izveidojot plauktus no sienas, bija daudz vieglāk uzglabāt preces un vēlāk novērst kaitējumu.