Kas atšķir azartspēli no citas spēles

Azartspēles kā jēdziens katrā valstī tiek definēts dažādi, tomēr lielākā daļa spēļu, kas tiek uzskatītas par azartspēlēm, visur ir vienādas. Tas arī ir kultūras jautājums, kurā sabiedrībā kādas spēles tiek uzskatītas par azartspēlēm. Tomēr ir faktori, pēc kuriem var noteikt, vai konkrētu spēli tiešām ir pamats saukt par azartspēli.

 

Galvenais azartspēles un kazino internetā elements noteikti ir tajā iesaistītie finanšu līdzekļi – likmes un nauda. Ja kāds kādreiz aizrāda, ka konkrēta spēle ir azartspēle, visbiežāk izplatītā atruna ir, ka šīs konkrētās partijas  netiek spēlētas uz naudu, tāpēc nevar uzskatīt, ka tiek spēlēta azartspēle. Finansiālais ieguvums ir tiešs azartspēļu noteicošais faktors, jo azartu spēlē nosaka ne tik daudz pati spēles gaita un no tās iegūtā pieredze, bet gan spēlētāju gala laimests.

 

Ar šādu domu prātā, par azartspēli var kļūt jebkura spēle, kurā ir iespējams novērtēt kāda spēlētāja sniegumu ar konkrētu naudas summu. Tā piemēram, populārā Windows spēle Minesweeper nav azartspēle tās klasiskā izpratnē, taču tā ir ļoti izteikta prasmju spēle. Ja kāds noorganizē Minesweeper spēli tādā formātā, ka spēlētāji par to iegūst naudu, tad ar tādu interpretāciju arī tā var tikt uzskatīta par azartspēli.

 

Tajā pašā laikā var teikt, ka jebkura spēle, kas klasiski tiek uzskatīta par azartspēli, bez tajā iesaistītā naudas motīva kļūst par vienkāršu spēli. Piemēram, ja no dažādiem spēļu automātiem laimētavās tiktu noņemta iespēja tajās kaut ko laimēt, nebūtu nepareizi pieņemt, ka tā vairs nav azartspēle.

 

Papildus, novērtēt vai spēle ir azartspēle var noteikt pēc tā vai spēlē iesaistītiem tiek maksāts neatkarīgi no citu sportistu snieguma. Azartspēles visbiežāk nebūs komandu spēles. Azartspēles reti kad būs atkarīgas no kādas personu kopas sekmēm. Pokerā, piemēram, spēlētāji var mesties uz vienu roku, lai kopīgi liktu kādam citam spēlētājam zaudēt, taču spēles noslēgumā vienmēr būs tikai viens uzvarētājs. Komandu spēles biežāk būs kā likmju likšanas subjekts, kamēr par dažādu individuālo sporta veidu vai azartspēļu profesionālajām līgām likmes tiek liktas retāk.